Voihan vessa

Hysse on osoittanut loppumatonta kiinnostusta meikäläisen aamu- ja iltatoimia kohden. Aamuisin kattia kiinnostaa seurata pöntön päällä istuen miten meikki leviää naamaan ja iltaisin on kiva köllötellä suihkukaapin nurkassa hampaiden pesua seuraamassa.

Tänään vessanovi jäi saunareissun jäljiltä epähuomiossa auki ja katti päätyi tutkimaan pesuallasta. Ajattelin että eipä tuo hirveästi haittaa ja menin keittiöön touhuamaan omiani, kunnes hetken päästä kuului ”floooosh..”. Kissa istui ylpeänä vessanpöntön vesisäiliön &huuhtelunapin päällä – oli sitten onnistunut vetämään vessan ihan itse!

vessakissa

4 vastausta artikkeliin “Voihan vessa

  1. Moro !
    Tultiin morjestaan, ku huamattiin, että oot aika tuare blogistelija.
    Oot muuten komee ja sullon hianon värinen turkki. Tervetuloo moikkaan meittiä.

    Tykkää

  2. Moro !Tultiin morjestaan, ku huamattiin, että oot aika tuare blogistelija.Oot muuten komee ja sullon hianon värinen turkki. Tervetuloo moikkaan meittiä.

    Tykkää

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s